Reference

Co o mě říkají
moje milé klientky

Přestože moje první těhotenství probíhalo téměř ukázkově, cítila jsem, že bych u porodu uvítala zkušenou dulu. O tom, že je to krok správným směrem, mě utvrzovaly i nadšené zkušenosti mých kamarádek, které byly často již zasloužilé matky, a přesto jim dula pomohla. Oslovila jsem tedy na doporučení Ivonu Remundovou a od první chvíle jsem věděla, že jsem udělala správně. Vnímala jsem porod jako křehkou a intimní událost, kterou chci sdílet jen s člověkem, který mi bude lidsky blízký a kterému budu moci důvěřovat. A to Ivona bezezbytku splnila. Přála jsem si, aby zrození mé dcerky byl harmonický zážitek a jako prvorodička jsem o jeho průběhu měla naivní představy. Ivona mě na několika schůzkách před samotným porodem vše vysvětlila, sestavily jsme můj porodní plán a příjemně si popovídaly, takže se má nervozita s blížícím se termínem vytrácela. Samotný porod byl nakonec dlouhý a vyčerpávající, s nepříjemnou pachutí, kterou zanechalo chování personálu porodnice. O to víc jsem byla šťastná, že tam se mnou byla právě Ivona, která mi dodávala sílu i pocit bezpečí. Během těch mnoha hodin mi byla nesmírnou oporou. Ať už psychickou, kdy mě v zoufalé panice dokázala zklidnit či naopak namotivovat, když už síly docházely. Ale i fyzickou, když se mi snažila ulevit masážemi od bolestivých kontrakcí. Navíc jsem vnímala, že emocionální podporu poskytla i mému partnerovi, který její přítomnost u porodu přes počáteční rozpaky velmi ocenil. I s její pomocí se nám tak narodila nádherná holčička a za to bych jí chtěla ještě jednou moc poděkovat. Rozhodně bych jí u svého dalšího porodu měla opět ráda po svém boku. Ivono děkujeme.
Iva Knotková
Můj první porod se bohužel odehrál bez Ivony, ve strachu, na zádech s epidurálem a ve finále s císařem. Tedy dosti frustrující zážitek. Na druhý porod jsem se díky Ivoně těšila a nechtěla jsem brát epidurál, takže strach z bolesti jsem trochu měla. Mám velice nízký práh bolesti a myslela jsem, že bez epidurálu to jen těžko zvládnu a určitě bych to nezvládla, kdyby tam Ivona nebyla se mnou, s námi. Její tichá, ale permanentní přítomnost a především rady k nezaplacení, mě pomohly kontrakce doslova uzemnit. Po 12ti hodinách porodu, kdy vše šlo jak mělo, se nicméně moje malá Jasmínka zasekla o pánevní dno a doktorka hned přišla s návrhem císaře. I když jsme ještě hodinu bojovaly o přirozený porod, tak pro mě velmi znamenalo, že Ivona situaci zhodnotila podobně, jako lékařka a pro bezpečnost Jasmínky mě ujistila, že císař bude ve finále nejbezpečnější. Ivona také skvěle spolupracovala s porodními sestřičkami, kterým výrazně ulehčila práci. Všichni, i s mým mužem, jsme byli skvělý tým a klidně bych si to zopakovala. Díky Ivoně porod nepovažuji za něco těžko snesitelného, ale naopak něco krásného, jedinečného, silného a nezapomenutelného. Myslím, že každá žena by u sebe během porodu měla mít osobnost, jakou je Ivona. Díky absolutní důvěře, kterou k Ivoně mám, jsem byla naprosto uvolněná, ničeho jsem se nebála a porod jsem si užila, jako nejintenzivnější životní zážitek. Díky Ivonko!
Jana Ridvanová
Skvělá ženská, klidná síla. Největší podpora, jakou si u porodu umím představit. Co je lepší recenze, než že jsem si to bez tebe neuměla představit ani podruhý? Pokud se bojíte, že nebudete umět najít správnou polohu, poradí. Když nevíte, co s dechem, pomůže a několik hodin dýchá s vámi. Když už voláte, že nemůžete, její klidný úsměv vás ujistí, že je vše v pořádku. A i když jste si naopak ve všem sama jistá a potřebujete jen strašně moc zmáčknout něčí ruku, je tu znovu s tím vším mírem kolem sebe. Děkuju a přeju každé ženě, aby někoho takového, a ideálně přímo Ivonu, u porodu měla.
Anna Hrábková
Ivona mi byla velkou podporou u obou porodů. Zejména u prvního, který byl hodně dlouhý a byla skvělým poradcem v klíčových chvílích. Ivona je nekonfliktní, empatická, vtipná a ví, co dělá. K druhému porodu jsem ji přizvala jako poděkování a máme na oba krásné vzpomínky.
Marie Kieslowski

Rozcestník služeb

Porodní balíček

Komplexní podpora v těhotenství a šestinedělí včetně účasti duly u porodu

Předporodní příprava

Individuální předporodní příprava formou tří 90minutových setkání či hovorů

Individuální konzultace

Online či telefonické konzultace na jakékoliv téma dle vaší potřeby

Skupinové kurzy

Předporodní příprava s certifikovanou dulou formou jednodenních skupinových setkání v Praze

Webináře

Interaktivní online setkání se zajímavými osobnostmi